Jak se bránit ČKP

Jak se bránit ČKP

Přišla vám obsílka od ČKP, přestože si nejste vědomi žádného provinění? Věřte, že nejste jediní. Do hledáčku ČKP se můžete dostat často banalitou (neodevzdáním SPZ vyřazeného vozu), chybou úředníků, nebo dokonce chybou pojišťovny. I v případě, že jste skutečně nic neprovedli, je ale potřeba na takovou obsílku urychleně reagovat a to maximálně do 30 dnů. Pak nastoupí inkasní agentura a vy se tak snadno můžete dostat do exekuce.

Pokud je to jen trochu možné, první reakcí by mělo být zaplacení, ať už jste nebo nejste vinni. V tomto případě totiž zaplacení dluhu neznamená jeho uznání a vy tak získáte víc času na obranu. Co je ale hlavní, odvrátíte tím hrozbu exekuce. V případě, že se potvrdí vaše nevina, zaplacený dluh můžete vyžadovat zpátky. Nevyzvednutím zásilky si nepomůžete, lhůta poběží tak jako tak.

Na obranu si dále připravte veškeré podklady, které najdete. Může to být například potvrzení o ekologické likvidaci, fotografie vyřazeného vozu mimo veřejné komunikace atp. Pak podejte námitky. Podle statistik 11,4% z 68 100 motoristů, kteří podali námitky, uspělo a platbu ČKP hradit nemuselo. Podobný úspěch může čekat i vás, ale počítejte s tím, že náklady spojené s dokazováním své neviny a váš čas vám nikdo neuhradí.

Získejte až o 7.000,- Kč levnější povinné ručení!

Vyplňte naši jednoduchou kalkulačku a zjistěte, která pojišťovna nabízí nejlevnější povinné ručení.

Spočítat cenu

Srovnání pojišťoven povinné ručení

Povinko je nezávislý porovnávač cen povinného ručení. Umožňuje každému motoristovi porovnat povinné ručení napříč pojišťovnami a usnadnit si tak svou zákonnou povinnost.

Zajistěte se povinné ručení online s Allianz Direct.

Neztrácejte svůj drahocenný čas a duševní zdraví obíháním pojišťoven. Povinko vám porovná cenu povinného ručení během okamžiku. Stačí kliknout na porovnávač, vyplnit pár políček a je vymalováno. Přehled pojišťoven podle jejich cen leží před vámi.

Cena se váže přímo na konkrétní vůz a řidiče. To je něco, co z těch nepřehledných ceníků pojišťoven nevyčtete. A ještě jedna dobrá zpráva! Kalkulačka neupřednostňuje žádnou pojišťovnu a je naprosto zdarma!

  • sjednání pojištění online
  • porovnání cen povinného
  • výrazná úspora času
  • šetření mnoha nervů
  • nejlevnější povinné ručení
logo

Kalkulačka povinného ručení

© Povinko | Všechna práva vyhrazena